Úspěšní realitní makléři mají těchto 13 vlastností. Kolik z nich máte Vy?

Být úspěšný si vyžaduje jakýsi mix vlastností. Ať už těch, se kterými jste se narodili, nebo ty, které si postupně vybudujete. 

Velmi drsnou pravdou je, že většina lidé není úspěšná. Bez ohledu na obor, mezi úspěšné patří jen cca 5 až 10 % lidí. Je jen na nás a našich návycích, kde se nacházíme nyní a kde budeme v budoucnu.

Samozřejmě neexistuje univerzální definice úspěchu. Úspěch si stanovuje každý sám, nicméně dá se říct, že každý úspěšný makléř má dostatek zakázek a jeho klienti ho rádi doporučují, protože jsou s jeho prací spokojeni.

1. Jasné cíle

Žádný podnikatel nemůže uspět bez toho, aniž by měl jasno, čeho chce docílit. I realitní makléř by měl jasno v tom, kolik zakázek chce ročně realizovat a co přesně pro to musí udělat. Pokud chce dosáhnout úspěchu.

2. Čtení

Nejcennější komoditou byly a zřejmě i budou informace. Kdo ví víc, má náskok. Kdo má náskok, ten je úspěšnější. Knihy jsou způsobem, jak informace vstřebat a nechat v hlavě uzrát.

Číst se vyplatí nejen o prázdninách a nejen realitním makléřům

3. Myšlení

Bylo napsáno tisíce knih a studií o tom, jak je důležité mít ty správné myšlenky. Jak nebýt negativní, nebrat neúspěch jako porážku. Ne nadarmo se říká, že všechno je o hlavě. Ale samozřejmě, jen myslet pozitivně nestačí. Je nutné i konat, aby se myšlení proměnilo v realitu.

4. Finanční gramotnost

Možná to bude znít překvapivě, ale mnoho podnikatelů včetně realitních makléřů nehospodaří s financemi tím správným způsobem. Úspěšní si navykli s penězi správně nakládat. Šetřit i nešetřit na těch správných místech, investovat, mít finanční přehled do poslední koruny. 

5. Vytrvalost

Ve všech odvětvích činnosti je toto zásadní návyk. Ani sportovec, ani zahrádkář a ani realitní makléř neuspěje bez správné časové investice. Nic se nestane ihned. Nikdo se nestane úspěšným přes noc. Vytrvejte ve své správně nastavené činnosti, úspěch je potom jen otázkou času. 

6. Priority

Jednoduše si sedněte a napište si svých 5 nejdůležitějších priorit. Nejen v podnikání, ale i v soukromí. Zřejmě budou Vaše priority jiné či jinak řazené, než mají ostatní. Mějte ve svých prioritách jasno a pak pro tyto důležité body dělejte maximum. 

7. Změny

Úspěšní makléři milují změny, zatímco neúspěšní dělají všechno proto, aby věci zůstali při starém. Ale jak můžete vytvořit nějaký úspěch, aby se věci neměnily? Vždyť jen změnou se z neúspěchu stane úspěch.

8. Lidé

Jedním ze zásadních návyků je, že se obklopujete těmi správnými lidmi. Jak by řekl klasik: „odstřelte ze svého života pitomce“. Chtě nechtě, lidé kolem Vás formují Vaši povahu, přístup a samozřejmě i návyky. Vrána k vráně sedá a úspěšný makléř se obklopuje úspěšnými.

9. Jednoduchost

Je to zvláštní, ale velmi ceněný návyk. Říká se, že věci jsou v podstatě jednoduché. To jen my lidé z nich děláme složité. Zkuste si svět kolem Vás udělat alespoň trochu jednodušší a nehledat ve všem komplikace.

10. Silné stránky

Každý je má. A každý je má trochu jiné. Úspěšní realitní makléři jsou si vědomi toho, v čem jsou dobří. A tyto schopnosti pak dokáží ve své činnosti využít pro svůj úspěch. 

11. Moderní trendy

S přibývající praxí i věkem je čím dál těžší držet krok s moderními nástroji. Úspěšní si navykli tzv. jít s dobou. Nebo také, jak se říkává, nesmíte si nechat ujet vlak. 

12. Péče o sebe

Bez Vaší psychické a fyzické pohody to půjde jen těžko. Úspěch není cíl, do kterého doběhnete s jazykem na vestě. Myslete tedy na to, že v pohodě musíte být především Vy. Až potom je možné působit pozitivně na ostatní. Rodinu, přátel a samozřejmě i klienty. 

13. Akce

Žádná reakce není bez akce. Pokud si zvládnete vštípit návyk, díky kterému budete tzv. akční člověk, budete se posouvat kupředu významně rychleji než Vaše konkurence. 

Úspěšní makléři se potkávají v klubu Chytrý Makléř

Vyzvedněte si pozvánku

Tomáš Kučera
Tomáš se v realitách pohybuje od roku 1999. Osm let působil jako člen rady Asociace realitních kanceláří ČR. Je certifikovaným makléřem, v oboru nejvyhledávanějším lektorem, mediálně nejznámějším realitním expertem a zajišťuje prodej a nákup nemovitostí i pro VIP osobnosti. Založil v Česku a na Slovensku nejúspěšnější realitní institut CHYTRÝ MAKLÉŘ a jeho vzdělávacími programy projde ročně více jak 7 000 makléřů a manažerů. Autor knih pro makléře. Moderátor na rádiu Frekvence 1. S Ivo Tomanem spoluautor pořadů Návod na úspěch na rádiu ZET BBC.