Autosugesce

Hodně lidí se rozchází v názoru na tzv. kreativní autosugesci.  Kdysi se říkávalo: „Představujte si, že něco dokážete a skutečně to dokážete.“

Ivo Toman na to říká: „Je to líbivé téma. Mnoho guru pozitivního rozvoje o tom mluví: Představte si. Úspěch musí přijít. Atd. Já se tím zabývám už dvacet let a zjistil jsem, že to tak prostě není. V první řadě potřebujete mít talent v oblasti, ve které se chcete realizovat. Jinak můžete být velmi snaživí, ale v podstatě budete snaživí hlupáci, když na to nemáte talent. Já jsem přesvědčený, že jenom představivost je málo.“

Kreativní vizualizaci, soustředění, představení si cíle používají i trenéři olympijských sportovců. Nebo NASA při výcviku kosmonautů. Ale stejně tak to používají i trenéři neúspěšných sportovců, kteří nikdy nic nevyhráli.

Funguje si tedy věci představovat? Funguje, pokud jsou splněné i další podmínky. Musíte na to mít dobré prostředí, talent, i to nezasloužené štěstí, že je na to zkrátka dobrá doba. Když se budete hodně snažit v oblasti, ve které máte talent a jsou i příznivé podmínky, tak se pravděpodobnost vašeho úspěchu velice zvyšuje.

Tomáš Kučera
Tomáš Kučera
Tomáš se v realitách pohybuje od roku 1999. Osm let působil jako člen rady Asociace realitních kanceláří ČR. Je certifikovaným makléřem, v oboru nejvyhledávanějším lektorem, mediálně nejznámějším realitním expertem a zajišťuje prodej a nákup nemovitostí i pro VIP osobnosti. Založil v Česku a na Slovensku nejúspěšnější realitní institut CHYTRÝ MAKLÉŘ a jeho vzdělávacími programy projde ročně více jak 7 000 makléřů a manažerů. Autor knih pro makléře. Moderátor na rádiu Frekvence 1. S Ivo Tomanem spoluautor pořadů Návod na úspěch na rádiu ZET BBC.