Pozor na „půlpravdy“

Jsem si jistý, že se vám to stalo taky. A možná se vám to stává často. A možná to zabíjí váš úspěch…

Nedávno se mi v mém podnikání stala taková zvláštní příhoda. Učil jsem se nějaké nové věci, abych byl úspěšnější v tom, co dělám. ALE, dozvěděl jsem se jen půl pravdy. Co to znamená?

Jako příklad nám poslouží pohádka, kterou si pamatuji ze svého dětství.

Byla o malém lvíčeti, které toužilo být úspěšné při lovu. Jeho učitel, starý zkušený lev, mu vše vysvětloval a ukazoval:
„Musíš se schovat v křoví proti větru, aby tě kořist necítila, musíš se přikrčit, abys mohl rychle vyrazit, musíš připravit své drápy i zuby…“

Jenže vždy když šel malý lev lovit, kořist ho viděla dřív, než vyrazil a on trpěl hlady. Proč? Učitel mu totiž prozradil jen půl pravdy. Neřekl mu, že v tom křoví musí přestat mávat ocasem.

A taková je dnešní doba. Dnes není problém dohledat informace, vygooglit a zjistit co a jak funguje.

Například:

  • Určitě víte, že je dobré využívat Facebook pro nabírání zakázek.
  • Zjistili jste, že je dobré se prezentovat na internetu.
  • Víte dost o tom, jak klientovi argumentovat pro získání exkluzivity.

ALE, co se pak často stává? Nefunguje to! Protože jste se dozvěděli jen půl pravdy.

Už se vám to stalo? Učili jste se něco a ono to pak v praxi nefungovalo? To proto, že jste se dozvěděli jen „půlpravdu“. Jako malý lev z pohádky. Pak se vám nedaří a můžete umřít hlady – nevyděláváte.

Jaký je rozdíl, mezi těmi, co učí „půlpravdy“ a těmi, co učí „celopravdy“?

Ti druzí ty věci nejen říkají, ale i úspěšně dělají = otestováno v praxi.

10 kroků k exkluzivitě = otestováno v praxi. Tady se dozvíte celou pravdu. Tedy, pokud chcete umět úspěšně lovit.

Tomáš Kučera
institut CHYTRÝ MAKLÉŘ = otestováno v praxi

Doba se změnila. Dnes není problém dohledat v podstatě úplně cokoli. Informací je spousta. Problém ale je, rozlišit v tom množství informací, které jsou nefunkční „půlpravdy“ a které funkční „celopravdy“. Jako třeba tady.

Tomáš Kučera
Tomáš Kučera
Tomáš se v realitách pohybuje od roku 1999. Osm let působil jako člen rady Asociace realitních kanceláří ČR. Je certifikovaným makléřem, v oboru nejvyhledávanějším lektorem, mediálně nejznámějším realitním expertem a zajišťuje prodej a nákup nemovitostí i pro VIP osobnosti. Založil v Česku a na Slovensku nejúspěšnější realitní institut CHYTRÝ MAKLÉŘ a jeho vzdělávacími programy projde ročně více jak 7 000 makléřů a manažerů.
Komentáře