Rezervace nemovitosti podle nového realitního zákona

V souvislosti se zákonem o realitním zprostředkování (ZRZ) jistě každého v oboru zajímá, jak to nově bude s rezervací nemovitosti.

Máme pro Vás dobrou zprávu!

ZRZ rezervační smlouvu výslovně neupravuje, takže se rezervace budou i nadále řídit obecnou úpravou §1746 (2) občanského zákoníku, tj. jedná se o tzv. „inominátní“ smlouvu. Ta nepatří mezi typy smluv, které zná občanský zákoník, a smluvní strany si mohou libovolně sjednat její obsah (samozřejmě v mezích zákona!).

Obecně se tedy u rezervačních smluv nic nemění, avšak vzhledem k dalším změnám souvisejícím s ZRZ doporučujeme obsah smlouvy vždy konzultovat s odborníky. 

Zdroj www.iPravnici.cz specialisté na realitní právo

Tomáš Kučera
Tomáš se v realitách pohybuje od roku 1999. Osm let působil jako člen rady Asociace realitních kanceláří ČR. Je certifikovaným makléřem, v oboru nejvyhledávanějším lektorem, mediálně nejznámějším realitním expertem a zajišťuje prodej a nákup nemovitostí i pro VIP osobnosti. Založil v Česku a na Slovensku nejúspěšnější realitní institut CHYTRÝ MAKLÉŘ a jeho vzdělávacími programy projde ročně více jak 7 000 makléřů a manažerů. Autor knih pro makléře. Moderátor na rádiu Frekvence 1. S Ivo Tomanem spoluautor pořadů Návod na úspěch na rádiu ZET BBC.