Aneb 3 důvody, proč lidé nemají rádi…
Co se vlastně s člověkem děje, pokud navštíví vzdělávací kurz, školení, nebo obecně nějaké vzdělávání?
Lektor se dotyčnému snaží ukázat nové cesty, způsoby a návody, jak zlepšit své výsledky. A jak zlepšíte své výsledky? Jedině tak, že budete dělat věci, které jste do té doby nedělali. Jinými slovy:
Pokud chcete dosáhnout výsledků, kterých jste doposud nedosáhli,
musíte dělat věci, které jste doposud nedělali.
Ať už chcete zhubnout, nebo vydělat víc peněz.
Musíte se změnit!
Ale…
1. My lidé nemáme rádi změnu. Je to zvláštní, protože kromě daní a smrti je změna jedna z největších jistot života. Věci se prostě mění. Každou minutu, hodinu, každý den. A pokud půjdete na kurz, budou vás tam vlastně „nutit“ ke změně. A první problém je na světě. Chci mít lepší výsledky, ale vlastně nemám rád změnu.
2. Syndrom zakoupeného rotopedu. 80% toho, co nám uvízne v hlavě, zapomeneme do dvou dnů! Proto je důležité, začít hned po kurzu (zhlédnutí videa, přečtení knihy…) věci aplikovat. Prostě začít něco z toho dělat!
Jinak přijde syndrom zakoupeného rotopedu. Většina lidí si ho pořídí, aby do toho šlápla. A nakonec je to nejdražší věšák v domácnosti. Jakmile nezačnete dělat věci hned, druhý problém je na světě.
3. Motivace zvenčí je jako smrad. Jakmile se vyvětrá, motivace je fuč. Tvrdí to Ivo Toman a já souhlasím. Kurzy jsou o vzdělávání. Ale také o motivaci. Aby ten, kdo na kurz přijde, získal i chuť se do těch věcí pustit. Pokud ale sami nechceme, nic a nikdo zvenčí nám nepomůže. Pokud tedy sami „vnitřně“ nechceme něco změnit, impulz zvenčí je na prd.
Děkuji, že mám tu možnost setkávat se s lidmi, kteří netrpí syndromem zakoupeného rotopedu. I mě to velmi pomáhá.
Jsem totiž taky jenom člověk a vlastně nemám rád změnu :o)
A taky mám doma rotoped :o)
Tomáš Kučera, www.tomas-kucera.cz
Líbí se vám článek?
Znáte někoho, kdo má doma rotoped = nejdražší věšák v domácnosti? Sdílejte článek svým přátelům. Děkuji.